Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Młody nauczyciel z woj. lubelskiego odszedł z zawodu. Tłumaczy dlaczego

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 stycznia 2019 r. o 19:05 Powrót do artykułu
Dać IM czyli nauczycielom waloryzację wynagrodzenia tak jak się robiło i robi emerytom. Dostawaliśmy po 2 lub 3 PLN/m-c a zabierali i zabierają po 500 PLN/m-c czyli rocznie 6000 PLN. Ostatnio dali 50PLN/m-c a teraz obiecują po 70 PLN/m-c ale dalej ponad 500 PLN/m-c podatku dochodowego. Mało tego zabierają co m-c na NFZ po 329 PLN/m-c - rocznie ponad 3,8 tys PLN i nie chcą leczyć jak chorujesz bo "MEDYCY" są na L 4 i nikt nie wpadł na POmysł, żeby za wony fundusz płac "chorych" oddać emerytom co co m-c zabiera NFZ. Wszak "chorzy" są na chorobowym i ZUS Im zaplaci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oświata podlega Gminom i.... Dlaczego Ratusz w Lublinie daje skolko ugodno na MOTÓR i kibice czekają już 5 lat na awans piłkarzy a nie chce POmóc braci nauczycielskiej. Chyba uważają, że to gorszy od piłkarzy sort. Wygrali wybory w Lublinie - Ten łysy gość obstawiony na bilbordach babkaami i co zaPOmiał, że ma w swej opiece oświatę. czy Ktoś mu broni wyprowadzić wynagrodzenie nauczycieli na prostą. A mośki caly czas klepią na PiS. A Kmioty czy POkraki nie mieli władzy od 2007 do 2015 r. I ile dali nauczycielom?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na uczelniach  lubelskich nalezy wiedzieć że suche rozlicznaie  czas zajęć do wynagrodzenia jest miernie wynagradzane, ale koszt 1 godziny zajęc to  jest 45 minut kosztuje od 1800-4000złotych bużet. To co otrzymuje sie jako wynagrodzenie nie obejmuje , osób pomagających czyli całej rozbuchanej administracji, urlopowych, chorobowycvh to sa koszty których dyskutanci i proacownik nie widzi . Młodzież tego nie ma wyjaśniane. Porównywanie pracownika fizycznego do nauczyciela jest błędne, a faktem jest że do pedagogiki szczególnie podstawowej, średniej trafiały osoby nie mogące sobie dać rady to norma. Zobaczcie jakimi doskonałymi fachowcami sa historycy ( Moawiecki itp_ ) poloniści ( Zieliński itp) absolwenci stposunków międzynarodowych  śmiech bierze a dyskusja ile powininn zarabiac nauczyciel jest śmieszna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A raz na ile są wywiadówki???  Ludzie. W naszej szkole (podstawowej) raz na 2 miesiące. Wycieczka - zwykle raz na rok. W każdej innej pracy zostaje się czasem po godzinach, nikt za to nie płaci. Czasem wolne moża odebrać. Więc naprawdę nie róbcie z siebie cierpiętników. Dać dać i dać. Z siebie tez trzeba dać. A nie zasze trafi się nauczyciel z powołania, któremu zależy. Są osoby, które przychodzą do szkoły jak za karę  i wcale tego nie ukrywają. Ale jakoś zawodu zmienić nie chcą. Czyli jednak są plusy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po prostu do tego zawodu trzeba się nadawać. W oświacie zawsze tak było, masz pojęcie kolego jak pracowało się za komuny i po za tzw. III RP? To tylko Broniarz, czyli ich człowiek czesał i czesze kasę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ile zarabia Broniasz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile zarabia Broniasz? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co ty antykomunisto pier... Weź rocznik statystyczny do ręki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja pracuję jako cywil w jednostce podległej MSWIA. Mam 17 lat stażu, magisterkę i podyplomówkę a na rękę z dodatkiem stażowym dostaję 2100. Ale pracuję, bo lubię moją pracę. Jest odpowiedzialna, pod presją ale sprawia mi dużą satysfakcję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja pracuję jako cywil w jednostce podległej MSWIA. Mam 17 lat stażu, magisterkę i podyplomówkę a na rękę z dodatkiem stażowym dostaję 2100. Ale pracuję, bo lubię moją pracę. Jest odpowiedzialna, pod presją ale sprawia mi dużą satysfakcję.
 Ambitnie. Masz rodzinę czy samotnie się radujesz, satysfakcją opłacając rachunki i codzienne potrzeby? Dobre perspektywy przed tobą. Przez trzy lata zarobisz tyle, co jedna laseczka od Glapińskiego w miesiąc. Tobie nie dołożą, pielęgniarkom nie dołożą, nauczycielom też nie- bo własne koryto muszą napełniać systematycznie, wszak się należy, bo wspaniale rządzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nigdy w historii nauczyciel nie zarabiał dobrze, więc po co wybieraliście ten zawód? Zwłaszcza, że często jest to profesja rodzinna, dziedziczona przez kolejne pokolenia. Chyba wybór zawodu był świadomy: nie narobić się a zarobić, bo zarobki w stosunku do nakładu pracy są stosunkowo wysokie w porównaniu do innych zawodów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Boże narodzenie uklęknij z paciorkiem koło betoniarki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele mają zdecydowanie za dobrze,bez przerwy wolne,wakacje,ferie,święta nie święta i jeszcze źle,i jeszcze źle,bez przerwy podwyżke dawaj,najlepiej 200%to jest kary godne juz,robią głupków z kogoś na potęge,powinni jeszcze im urwać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dać mu rapie. Niech się PO nosie POdrapie i będzie git.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak wam tak źle to proszę się zatrudnić u prywaciarza od poniedziałku do soboty za najniższą krajową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wakacje wolne płatne, ferie wolne płatne, przerwy świąteczne wolne płatne. Tylko 18 godzin w tygodniu, powinni wam jeszcze obniżyć pensje, najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa w kraju, chcieli by nic nie robić i pieniążki brać, w budownictwie się dużo zarabia i są wolne etaty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I na to wszystko biedny robotnik ma wytworzyć PKB na tych rozżalonych roszczeniowców
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nigdy w historii nauczyciel nie zarabiał dobrze, więc po co wybieraliście ten zawód? Zwłaszcza, że często jest to profesja rodzinna, dziedziczona przez kolejne pokolenia. Chyba wybór zawodu był świadomy: nie narobić się a zarobić, bo zarobki w stosunku do nakładu pracy są stosunkowo wysokie w porównaniu do innych zawodów.
 Masz w 100 % rację. Dzieci nauczycieli najczęściej wybierają ten własnie zawód, bo zapewne widzą, że ilość pracy w porównaniu do pensji jest bardzo mała. Niestety, często te dzieci nie mają predyspozycji do zawodu nauczyciela. I tak np. nauczycielami w-f w szkole średniej są osoby otyłe, które na lekcjach mają ulubioną dyscyplinę sportu o nazwie MATA ... rzucenie piłki z okrzykiem: mata i grajta!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kochaniutka, wejdź do dowolnej, losowo wybranej miejskiej szkoły (pomijając umierające gimnazja) w godz. 8-15 i wygospodaruj pomieszczonko, w którym zmieści się pięć biureczek dla pięciu nauczycieli drobnej postury. I pokaż to pomieszczenie dyrektorowi. Natychmiast zatrudni cię w szkole na etacie cudotwórcy.
Biblioteka. Nie powiesz, że w czasie lekcji jest tam tłok. Warunki super, jest stolik zapewne (u nas ze 3), krzesełko, książki, komputer. Nic tylko przygotować lekcje albo sprwdzać klasówki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też odeszłam, jestem na swoim, mam konto na angielski prywatnie i kilku innych stronach zrzeszających nauczycieli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...